Panattoni zakończyło inwestycję dla DSV Solutions

Panattoni zakończyło budowę centrum logistycznego dla DSV Solutions o powierzchni ponad 8,2 tys. mkw. w Skarbimierzu. Obiekt BTS jest dedykowany obsłudze logistycznej dwóch zakładów produkcyjnych Mondelēz International, znajdujących się w sąsiedztwie – fabryki Czekolady oraz fabryki Gum i Cukierków. Agencja JLL pośredniczyła w podpisaniu transakcji na powierzchnię magazynową dla DSV Solutions.


mat. pras.

Inwestycja powstała na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a operacje logistyczne w obiekcie rozpoczęły się pod koniec kwietnia br.

Część magazynowa o powierzchni 7,5 tys. mkw. podzielona została na 3 segmenty – w strefie ambientowej składowane są opakowania i materiały okołoprodukcyjne, a w pozostałych dwóch znajdują się magazyny czekolady oraz gum i cukierków – produkty te są dostarczane z działających w sąsiedztwie fabryk Mondelēz International. Inwestycja spełnia wymagania HACCP. Na potrzeby prowadzonych operacji hala została podniesiona do 12 metrów, a nośność posadzki wynosi 8 ton na mkw. Najemca skorzysta również z 11 doków. Oprócz części magazynowej DSV Solutions otrzymało dostęp do 225 m kw. biur.

DSV Solutions to oddział grupy DSV specjalizujący się w kompleksowych rozwiązaniach logistyki magazynowej. Firma obsługuje całe procesy logistyczne – od operacji magazynowych, po zarządzanie zapasami i dystrybucję.