Muzeum Sztuki Nowoczesnej wybiera magazyn Hillwood w Warszawie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wynajmie 2000 mkw. w inwestycji Hillwood Warszawa Targówek. Firma doradcza JLL reprezentowała MSN w procesie poszukiwania odpowiedniej lokalizacji.


mat. pras.

Muzeum prezentujące sztukę XX wieku oraz tworzoną współcześnie, zostało powołane w 2005 roku przez Ministerstwo Kultury, a od 2006 roku jest współprowadzone wspólnie z Urzędem m.st. Warszawy. W 2017 roku MSN zainaugurowało działalność Muzeum nad Wisłą, czyli  przestrzeni wystawienniczej przy Bulwarach Wiślanych. W 2019 roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby Muzeum na placu Defilad. Budynek zaprojektowany przez nowojorskiego architekta, Thomasa Phifera, ma być udostępniony zwiedzającym w 2023 troku.

„Dodatkowe, techniczne powierzchnie magazynowe – jak mówi Hubert Kowalski, Kierownik Działu Operacyjnego - są w dalszym rozwoju naszej instytucji zwyczajnie niezbędne. Kluczowe było dopasowanie optymalnego zaplecza instytucji. Ważnym walorem, poza samą wysoką jakością zaoferowanych powierzchni, jest także niewątpliwie doskonała lokalizacja centrum magazynowego.”

Magazyny z obszaru logistyki miejskiej oferują ciekawe możliwości również mniej typowym najemcom tego typu przestrzeni.

„Transakcja najmu zawarta przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie stanowi świetny przykład na to, że również instytucje kultury potrzebują profesjonalnego zaplecza magazynowego w odpowiednim standardzie. Takie oczekiwania spełnia inwestycja Hillwood Warszawa Targówek, która stanowi nie tylko nowoczesne centrum dystrybucji, ale również miejskie zaplecze dla lokalnych instytucji i firm.”, zaznacza Piotr Chabracki, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych, JLL.

Hillwood Warszawa Targówek to nowoczesny park magazynowy, obejmujący dwa budynki o łącznej powierzchni ponad 49 000 mkw., położony we wschodniej części Warszawy, w odległości około 10 km od centrum miasta i 15 km od Lotniska Chopina na Okęciu. Miejskie centrum magazynowe mieści się w odległości 6 km od drogi ekspresowej S8 oraz w odległości 8 km od drogi krajowej nr 2, co zapewnia dobry dojazd do głównych szlaków komunikacyjnych. Niedaleko obiektu znajduje się stacja kolejowa Warszawa Zacisze oraz przystanki autobusowe. Dogodna lokalizacja sprawia, że nowy park magazynowy jest bardzo dobrze skomunikowany ze stolicą oraz z innymi częściami kraju.

„Zaszczytem, a jednocześnie wielką przyjemnością jest dla nas możliwość współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Już od dłuższego czasu obserwujemy rosnące zainteresowanie nowoczesną powierzchnią magazynową ze strony organizacji funkcjonujących w bardzo różnych dziedzinach – między innymi właśnie ze strony instytucji kultury, jak teatry czy muzea. Nowoczesne magazyny klasy A stale ewoluują, tak pod względem standardu budynków, jak również ich wyposażenia”, mówi Katarzyna Żbikowska, Business Development Director w Hillwood Polska. „Ważnym argumentem przy wyborze naszego obiektu jest miejska lokalizacja z dogodną komunikacją z centrum Warszawy.”, dodaje Katarzyna Żbikowska.

Bezpieczeństwo na terenie nowoczesnego kompleksu magazynowego zapewnia całodobowa ochrona i monitoring kamer. Hillwood Warszawa Targówek oferuje wysoki standard magazynów (klasa A) i nowoczesną powierzchnie budynków, obejmującą m.in.: ogrzewane powierzchnie magazynowe, oświetlone światłem dziennym przez świetliki dachowe i wyposażone w oświetlenie LED, a także części wspólne, w tym liczne miejsca parkingowe. Na terenie nieruchomości znajdują się również place manewrowe.


Alicja Przychodzeń
Piotr Chabracki