Firma Raben Logistics Polska wprowadza się do Panattoni Park Gdańsk Airport.

Grupa Raben wybrała strategicznie położony obiekt w Trójmieście i po raz kolejny podpisała umowę na powierzchnie w parku Panattoni. Najemcę podczas transakcji wspierał zespół specjalistów z firmy doradczej z sektora nieruchomości komercyjnych JLL.


mat. pras.

Firma zajęła 7560 m kw. w Panattoni Park Gdańsk Airport  - który jest największą realizacją dewelopera na Pomorzu. Specyfika działalności operatora w ramach wynajętej powierzchni wymagała spersonalizowanych rozwiązań. Przedsiębiorstwo korzysta m.in. z oświetlenia dostosowanego do planowanego układu regałów i strefy VAS (Value Added Service). Stale odbywa się również pomiar temperatury i wilgotności. W kompleksie zastosowano również szereg rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju, w ramach prowadzonego procesu certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. Zgodnie z własną specyfikacją parków, Panattoni zapewniło przeszklone elewacje w częściach biurowych, a w przygotowaniu są zielone wejścia ze strefami relaksacyjnymi na wzór tzw. pocket forest. Stworzone zostaną placyki z ekologicznymi meblami miejskimi. W obiekcie znajdują się także zadaszone stojaki, które sprzyjają infrastrukturze rowerowej. Roślinność na ternie parku będzie dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych, podobnie jak „kwietne łąki”- rowiązanie niewymagające specjalistycznej opieki. Grupa Raben skorzysta również z inteligentnych systemów zarządzających energią, w tym z liczników pozwalających na zdalny odczyt. Deweloper, podobnie jak w innych swoich inwestycjach, przygotował strefy ładowania samochodów elektrycznych.

 

- Jak podkreśla Maciej Stępień, Dyrektor Regionu Raben Logistics Polska: „Grupa Raben od lat rozwija działalność na Pomorzu. Pozyskanie nowych powierzchni magazynowych – tym razem w Gdańsku to decyzja podkreślająca naszą obecność i zaangażowanie w tym regionie. To także odpowiedź na potrzeby klientów, którzy są zainteresowani składowaniem i obsługą magazynową swoich towarów relatywnie blisko portu i lotniska oraz dystrybucją swoich dóbr zarówno w Polsce czy Europie jak i w świecie (poprzez usługi frachtu morskiego i lotniczego). Warto nadmienić, iż poza czynnikami czysto ekonomicznymi podczas transakcji znaczną rolę odegrało partnerskie podejście Panattoni do całego procesu". 

 

- Kolejną trójmiejską umowę komentuje Martyna Sochaczewska, Senior Leasing Manager Panattoni: „Działamy w Trójmieście już 12 lat dostarczając przez ten czas ok. 345 500 m kw. Kiedy zaczynaliśmy, ten region dopiero pukał do drzwi, a teraz jest jednym z najszybciej rosnących rynków magazynowych w Polsce. Zeszłoroczny popyt na powierzchnię wyniósł tu ponad 200 000 m kw., plasując region razem z województwem lubuskim tuż za „wielką piątką”. Cieszy nas, że tak istotny dla gospodarki Polski obszar cały czas rośnie i że my możemy w tym rozwoju czynnie partycypować”. 

 

Grupa Raben wynajmując powierzchnię w Panattoni Park Gdańsk Airport zyskała lokalizację o potencjale biznesowym w atrakcyjnym regionie. 8 km od kompleksu znajduje się międzynarodowe lotnisko im. Lecha Wałęsy, a 19 km od parku położony jest Port Gdański, który w styczniu br. uplasował się  na podium wśród portów bałtyckich osiągając w pierwszym miesiącu roku wynik 4,6 mln ton przeładunków – o 8,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Ponadto, w niedalekiej odległości od kompleksu przebiegają liczne drogi dojazdowe, które pozwalają na sprawny transport w obrębie całego kraju. Przy parku znajduje się również stacja Pomorskiej Kolei Metropolitarnej oraz przystanek autobusowy, co pozwala na oferowanie pracownikom komfortowych warunków dojazdu.

 

- „W ślad za umacnianiem się pozycji Trójmiasta jako kluczowego węzła logistycznego w basenie Morza Bałtyckiego i ważnego punktu na europejskiej mapie transportowej idzie szybki rozwój bazy magazynowej w regionie. W ciągu 5 lat zasoby powierzchni wzrosły na tym rynku prawie trzykrotnie, co daje firmom rozwijającym swoją działalność na Pomorzu duży wybór. Cieszymy się z możliwości kontynuacji współpracy z Grupą Raben, dla której kluczowa była przede wszystkim strategiczna lokalizacja w pobliżu portu i lotniska, jak i indywidualne podejście ze strony Panattoni do oczekiwań najemcy”, komentuje Ludwika Korzeniowska, Business Development Director, Dział Powierzchni Magazynowych, JLL.   


Ludwika Korzeniowska
Klaudia Dąbroś