Operatorzy logistyczni i sieci handlowe najbardziej aktywni na rynku

Operatorzy logistyczni oraz sieci handlowe to dwa najbardziej aktywne sektory na rynku magazynowym. Najnowsze dane JLL pokazały, że przypadło na nie w pierwszym półroczu 2017 roku aż 62 procent popytu brutto.


– Za nami najlepsze półrocze w historii polskiego rynku magazynowego. Firmy podpisały umowy najmu na rekordowe 1,72 mln m kw., z czego na nowe kontrakty wraz z ekspansjami przypadło 1,3 mln m kw. – wylicza Tomasz Olszewski, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL.

Udział w rynku operatorów logistycznych wyniósł w pierwszym półroczu 2017 roku ponad 35 procent. – Za taki rezultat odpowiada między innymi wzrost znaczenia Polski jako lokalizacji obsługującej firmy z branży e-commerce na potrzeby krajów Europy Zachodniej – mówi Tomasz Olszewski z JLL.

Sieci handlowe z kolei zakończyły pierwsze sześć miesięcy br. udziałem w rynku na poziomie ponad 27 procent. – Sektor sieci handlowych cały czas się w Polsce rozwija – tłumaczy Tomasz Mika, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Polsce, JLL. Jak dodaje, powstają nowe obiekty handlowe, które wymagają obsługi logistycznej. Tym samym, rośnie zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe ze strony sieci handlowych.

Więcej informacji o pierwszym półroczu 2017 roku na rynku magazynowym w Polsce znajduje się w Raporcie JLL. Read 200
Paulina Dziubińska