Magazyny w Trójmieście, czyli logistyczna brama Europy Środkowo-Wschodniej

- Magazyny w Trójmieście to dziś jedne z najbardziej atrakcyjnych ofert dla firm logistycznych w Polsce Północnej – mówił podczas konferencji Property Forum Trójmiasto Mateusz Iłowiecki, starszy konsultant, JLL.


W ocenie eksperta JLL prężnie rozwijająca się gospodarka, nowoczesna infrastruktura biznesowa, a także korzystna nadmorska lokalizacja coraz silniej przyciągają czołowych deweloperów magazynowych, chętnych wykorzystać potencjał tego regionu.

- Korzystne położenie geograficzne na przecięciu kluczowych paneuropejskich korytarzy transportowych oraz dostęp do dynamicznie rozwijających się portów dalekomorskich działają jak magnes na operatorów logistycznych, dla których magazyny w Trójmieście często stanowią pierwsze ogniwo łańcucha ogólnopolskiej dystrybucji – mówi Mateusz Iłowiecki, JLL.

Powierzchnię w magazynach w Gdyni czy Gdańsku chętnie wynajmują również sieci spożywcze i handlowe, operujące nie tylko na terenie zamożnej aglomeracji trójmiejskiej, ale na całym wybrzeżu. Coraz większą popularnością – szczególnie wśród firm produkcyjnych, spedycyjnych i logistycznych – cieszą się także magazyny zlokalizowane bezpośrednio przy głównych trójmiejskich portach morskich.

Eksperci z zespołu Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL przewidują stały, dynamiczny rozwój tego regionu oraz zwiększający się popyt, który będzie generowany głównie przez firmy obsługujące lokalny rynek oraz współpracujące z trójmiejskimi portami.


Mateusz Iłowiecki
 • Trojmiasto

  Szukasz magazynu w Trójmieście?

  Powierzchnia dostępna: 45000 m2
  Liczba ofert: 16
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Trójmiasto