Yusen Logistics zostaje w Goodman Toruń Logistics Centre

Yusen Logistics, operator logistyczny z japońskim kapitałem, należący do NYK Group, odnowił umowę najmu na ponad 15 000 m kw. w Goodman Toruń Logistics Center. Eksperci z JLL reprezentowali Yusen w procesie renegocjacji warunków kontraktu.


Yusen Logistics specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach logistycznych m.in. w obszarze transportu (dedykowane rozwiązania np. Control Tower z pełnym wsparciem IT), usług magazynowych („szyte na miarę” projekty dla średnich i dużych klientów oraz projekty dla sektora handlowego, które charakteryzują się głównie krótkim czasem realizacji oraz znacznym wolumenem). Yusen świadczy również usługi celne (najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie prawa celnego głównie dla firm produkcyjnych i dystrybucyjnych).

Przedłużenie najmu w parku magazynowym Goodman Toruń Logistics Centre jest związane z konsekwentnym wzmacnianiem pozycji firmy w regionie kujawsko – pomorskim.

– Goodman Toruń Logistics Center działa w obrębie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To jedna z najbardziej uznanych stref ekonomicznych w Polsce, zapewniająca szerokiemu spektrum inwestorów optymalne warunki do rozwoju. Nic dziwnego, że tak uznany najemca jak Yusen Logistics zdecydował o pozostaniu w parku magazynowym Goodman. Inwestycja jest doskonale skomunikowana oraz bardzo dobrze odpowiada na potrzeby naszego klienta – tłumaczy Ludwika Korzeniowska, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

Goodman Toruń Logistics Centre to blisko 67 000 m kw. powierzchni stworzonej do celów magazynowych oraz na potrzeby lekkiej produkcji. Cały projekt magazynowy jest doskonale skomunikowany zarówno ze wschodnimi, jak również zachodnimi rynkami. Centrum logistyczne posiada połączenie z lotniskiem w Bydgoszczy, oddalonym jedynie o 50 km. Co więcej, 12 km od inwestycji znajduje się skrzyżowanie dróg A1 i S10, które umożliwia bardzo dogodne połączenie z najważniejszymi miastami w Polsce – Toruniem, Trójmiastem, Warszawą czy Szczecinem.


Ludwika Korzeniowska