W Strykowie ruszyła budowa centrum dystrybucyjnego dla H&M

Arvato Supply Chain Solutions rozpoczęło rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Strykowie. Dodatkowe 15 tys. mkw. ma trafić do H&M Group.


mat. pras.

Obie firmy współpracują w Polsce od 2018 roku, a teraz przedłużają partnerstwo na kolejne lata. Rozszerzenie współpracy wynika z konieczności zwiększenia potencjału procesów logistycznych w regionie Europy Wschodniej. 

Przedłużenie umowy wiąże się z rozbudową centrum dystrybucji w Strykowie, która – według harmonogramu – powinna zakończyć się w ciągu pół roku. Łączna powierzchnia centrum logistycznego razem z mezaniną wyniesie wtedy 75.000 mkw. 

W następnej kolejności ukończony zostanie magazyn wysokiego składowania, a system taśmociągów przedłużony do ponad 3,5 km łącznie. Taśmociągi są częścią infrastruktury niezbędnej do zapewnienia w logistyce e-commerce zautomatyzowanych procesów, do których należą również specjalne systemy sorterów, samojezdne wózki przemysłowe, możliwość dynamicznego uzupełniania magazynu oraz nowoczesny system ERP SAP S4/HANA.

– Cieszymy się, że kontynuujemy i rozszerzamy naszą owocną współpracę z H&M Group – powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, prezes zarządu w Arvato Supply Chain Solutions w Polsce. 

– Szybkość i elastyczność łańcucha dostaw są bardzo istotne, a to przedsięwzięcie przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności naszej oferty dla klientów – dodaje Michael Schulz, Regional Logistics Manager East Europe w H&M Group.