W Bydgoszczy grunty inwestycyjne z nowym planem

W Bydgoszczy powstaną nowe grunty dla inwestorów. Dla zrekultywowanych terenów po dawnych polach irygacyjnych przygotowany zostanie nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Umożliwi on lokowanie na terenie pomiędzy ulicą Hutniczą, Chemiczną i Energetyczną kolejnych, nawet bardzo dużych, inwestycji.


Tereny przy ul. Chemicznej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Wpłynęły na to działania miasta oraz miejskich spółek. Dawne pola irygacyjne zostały zrekultywowane wraz z rozbudową bydgoskiego systemu sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W ostatnich latach tereny zostały też lepiej skomunikowane z ważnymi drogami: wyremontowano ulicę Nowotoruńską, część ul. Chemicznej, powstała nowa ulica Dachtery oraz rondo na połączeniu Chemicznej i Wojska Polskiego. Dodatkowo obszar został uzbrojony w niezbędne media. Dzięki temu w tej części miast powstają m.in. centra logistyczne a wraz z nimi nowe miejsca pracy. Obecnie trwa rozbudowa Waimea Logitic Park Bydgoszcz. Więcej informacji znajduje się w tekście „Rosną hale logistycznego parku”

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja posiadają jeszcze na sprzedaż tereny w sąsiedztwie ul. Chemicznej i Hutniczej. Opracowanie dla nich nowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwoli na lokowanie równie dużych inwestycji, w tym zagospodarowanie ich kubaturą o powierzchni powyżej 100 tysięcy metrów kwadratowych. O zmianę wnioskowała m.in. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Zgodę na przystąpienie do sporządzania nowego planu wyraziła Rada Miasta.
 
Warto wiedzieć
 
Miejskie wodociągi oferują inwestorom atrakcyjne nieruchomości na osiedlach Kapuściska i Czersko Polskie. To ponad 125 hektarów pod nowe firmy. Tereny inwestycyjne zlokalizowane wokół ul. Chemicznej. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie MWIK.