Volkswagen Poznań będzie miał nową halę logistyczną

W pierwszym kwartale 2019 r. fabryka spółki Volkswagen Poznań w stolicy Wielkopolski wzbogaci się o nową halę logistyczną. Jak pisze money.pl, obiekt będzie miał powierzchnię 46 tys. m kw.


W poniedziałek na obiekcie zawieszono wiechę. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz utwardzana jest nawierzchnia w jego otoczeniu. Budowa rozpoczęła się wiosną tego roku.

- Nowa hala logistyczna umożliwi nam integrację powierzchni logistycznych, znajdujących się do tej pory się poza terenem zakładu. Dzięki temu zredukowany zostanie ruch wahadłowy ciężarówek pomiędzy Poznaniem i Swarzędzem. Bezpośrednie połączenie z halą produkcyjną otwiera nam także możliwości wdrożenia innowacyjnych procesów dostarczania materiałów na linie produkcyjne, takich jak autonomiczne transporty między halami - powiedział kierownik logistyki w poznańskim zakładzie Joerg Pott.

Równocześnie z budową zaplecza logistycznego trwa też rozbudowa istniejącej hali spawalni, której docelowa powierzchnia wyniesie 14,4 tys. m kw.

Od początku swojej działalności Volkswagen Poznań zainwestował w swoje zakłady ponad 2 mld euro.