Solid Logistics najemcą magazynu w okolicach Sochaczewa

Deweloper Prologis ogłosił podpisanie umowy najmu na 35 500 mkw nowoczesnej powierzchni magazynowej w ProLogis Park Teresin. Obiekt zlokalizowany jest w okolicach Sochaczewa. Najemcą magazynu Prologis została firma Solid Logistics.


Dwa magazyny w Teresinie k.Sochaczewa dla producenta sprzętu AGD

Nowa umowa najmu Solid Logistics dotyczy 8 500 mkw w budynku 1 oraz 27 000 mkw w budynku 2 w Prologis Park Teresin. Magazyny położone są w regionie Warszawy, 40 kilometrów od centrum stolicy, bezpośrednio przy międzynarodowej trasie E-30, łączącej Warszawę z Berlinem. Zajęta powierzchnia parku, zostanie przeznaczona na obsługę logistyczną producenta sprzętu AGD. Solid Logistics wynajmuje obecnie ponad 63 000 mkw powierzchni magazynowej w czterech centrach dystrybucyjnych ProLogis w Polsce, włączając w to powyżej opisaną transakcję.

„Dzięki tej transakcji najmu chcemy skonsolidować dystrybucję prowadzoną dla jednego z naszych kluczowych klientów w jednym miejscu.“ – podsumował Jarosław Dłużak, dyrektor ds. logistyki magazynowej Solid Logistics.  „Takie rozwiązanie pozwoli nam usprawnić proces dystrybucji, co przełoży się na terminowość dostaw i ułatwi kontrolę stanów magazynowych“.

„To już czwarty park magazynowy ProLogis, w którym operuje Solid Logistics.“ – powiedział Dariusz Proniewicz, leasing manager ProLogis na Polskę. „Ekspansja klienta w obrębie jednego obiektu to duże osiągnięcie, a budowanie przez Klienta łańcucha dostaw w oparciu o parki oferowane przez jednego dewelopera to już ogromny sukces. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny Solid Logistics zdecydował się na współpracę z naszą firmą.“

Bocznica kolejowa na terenie magazynów w okolicach Warszawy

ProLogis Park Teresin składa się z sześciu budynków magazynowych o łącznej powierzchni około 160 000 mkw. Obiekt posiada dostęp do własnej bocznicy kolejowej, co wraz z doskonałą lokalizacją,zapewnia klientom znakomite rozwiązania komunikacyjne, umożliwiające sprawną dystrybucję towarów zarówno na rynki lokalne, jak i do krajów Europy Środkowo-Wschodniej czy do Rosji.


 • Warsaw

  Szukasz magazynu w Warszawie?

  Powierzchnia dostępna: 262000 m2
  Liczba ofert: 107
  Średni czynsz: 2.70 - 5.00 EUR
  Magazyny: Warszawa

Prologis Park Teresin

Teresin, Warszawa