Śląskie parki Prologis wynajęte

Prologis poinformował o podpisaniu czterech umów najmu obejmujących łącznie 62,7 tys. m kw. w parkach Prologis w Chorzowie i Dąbrowie Górniczej. Po zawarciu tych transakcji śląskie parki logistyczne Prologis są w 98 procentach wynajęte.


- Zainteresowanie powierzchnią magazynową na Górnym Śląsku utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Nasi klienci przedłużają umowy lub rozszerzają z nami współpracę, co wynika z jakości oferowanej przez nas powierzchni magazynowej oraz z wysokiego standardu usług zarządzania nieruchomościami. Klienci doceniają wysoką jakość świadczonych przez nas usług, co widać wyraźnie na przykładzie naszego śląskiego portfolio, które jest już w 98 procentach wynajęte - mówi Piotr Brycki, leasing manager w Prologis.

Firma Moto-Profil specjalizującą się w imporcie i dystrybucji samochodowych części zamiennych i akcesoriów, przedłużyła umowę najmu w Prologis Park Chorzów i wynajęła dodatkowo powierzchnię 43 tys. m kw. 4 tys. m kw. dodatkowej powierzchni wynajęła też firma Latex Opony z branży dystrybucji opon.

Z kolei 10 tys. m kw. dodatkowej powierzchni wynajęła w Prologis Park Dąbrowa firma Fiege będąca operatorem usług logistycznych. Firma DHL Exel Supply Chain światowy lider usług logistycznych, będącego częścią Deutsche Post DHL, w Prologis Park Dąbrowa wynajęła dodatkowo 5 700 m kw.