SEGRO wzmacnia swoją pozycję magazynową na Górnym Śląsku

Deweloper SEGRO powiększa swoje portfolio na Śląsku. Firma rozpoczęła budowę nowego magazynu w regionie - SEGRO Industrial Park Tychy. W najbliższym czasie planuje również rozbudowę już istniejącego obiektu Tulipan Park Gliwice.


Brytyjski deweloper rozpoczął prace przygotowawcze dotyczące budowy nowego obiektu magazynowego na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podstrefy Tychy. Inwestycja powstaje na dużej 13-hektarowej działce znajdującej się w pobliżu drogi krajowej 86.

Działka Dewelopera SEGRO, znajduje się zaledwie 22 km od najdynamiczniej rozwijającej się metropolii - Katowic. Pierwsza faza projektu wniesie na rynek logistyczny 15 000 mkw nowoczesnej powierzchni biznesowej. Cały obszar przeznaczony będzie na magazyny, biura oraz lekką produkcję.

Pierwszy najemca powierzchni magazynowej w Tychach

SEGRO Industrial Park Tychy ma już swojego pierwszego najemcę. Jeden z obecnych najemców magazynu Tulipan Park Warszawa - firma Navo PGD, specjalizująca się w dystrybucji i logistyce produktów FMCG. Dzierżawca podpisał umowę typu 'pre-lease' na wynajem 6 000 mkw należącej do tyskiej inwestycji. Gotowy obiekt dostarczy na polski rynek 56 000 mkw nowoczesnej powierzchni biznesowej. Minimalne powierzchnie do wynajęcia będą zaczynały się od 1 600 mkw.

Powierzchnie magazynowe na Śląsku w strategicznej lokalizacji - na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

,,Cieszymy się, że mamy możliwość realizowania kolejnych inwestycji, a tym samym umacniania naszej pozycji w regionie magazynowym na Górnym Śląsku. Jest to region charakteryzujący się ogromnym potencjałem rozwoju i stale wzrastającym zapotrzebowaniem na wysokiej klasy, elastyczną powierzchnię biznesową. Bez wątpienia atutem naszej inwestycji jest jej strategiczna lokalizacja na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w pobliżu węzła autostrad A1 i A4 - najważniejszych w Polsce arterii komunikacyjnych,, - mówi Paweł Sapek, Dyrektor Rozwoju SEGRO na Europę Centralną. ,,Dodatkowo jesteśmy oczywiście bardzo dumni z faktu, że obecni klienci, tacy jak np. Navo PGD, decydują się wynająć dodatkową powierzchnię w ramach parków logistycznych SEGRO. To dowód na to, że najemcy postrzegają nas jako elastycznego i wiarygodnego partnera w biznesie'' - dodaje Paweł Sapek.

Magazyn w Gliwicach - 18 000 mkw. dodatkowej powierzchni użytkowej

Co więcej, niebawem ruszy rozbudowa istniejącego już obiektu Tulipan Park Gliwice, który zlokalizowany jest zaledwie 50 kilometrów na zachód od Tychów. Kolejny etap projektu obejmie 18 000 mkw powierzchni magazynowej. 13 500 mkw jest już wynajętych przez firmy General Motors oraz S&T. Tulipan Park Gliwice usytuowany jest na działce o powierzchni 48 hektarów, znajdującej się sąsiedztwie autostrady A4 i zaledwie 15 kilometrów od węzła autostrad A1 i A4. Doskonała lokalizacja w bliskiej odległości od Gliwickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, daje najlepsze rozwiązania dla przedsiębiorstw świadczących usługi logistyczne przede wszystkim w sektorze motoryzacyjnym.

Gotowy do użytku Tulipan Park Gliwice zaoferuje łącznie ponad 200 000 mkw powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Minimalne powierzchnie, które będzie mógł zaoferować przedsiębiorca zaczynają się od 2 200 mkw. Powierzchnie mogą zostać zgodnie indywidualnymi wymaganiami klientów.


SEGRO Industrial Park Tychy

Tychy, Górny Śląsk

SEGRO Logistics Park Gliwice

Gliwice, Górny Śląsk