:

Sandezia wybuduje nową halę w gminie Szczurowa

Krakowski Park Technologiczny wydał pierwszą decyzję w gminie Szczurowa. Zainwestuje tam spółka Sandezia. Jest to pierwsza decyzja wydana w gminie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.


fot. ilustracyjna

Do Szczurowej zostanie przeniesiona siedziba firmy, powstanie hala produkcyjna wyposażona w mieszalniki, maszyny pakujące i konfekcjonujące. Tutaj będzie odbywać się cała produkcja i dystrybucja. Sandezia zainwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji ponad 3 mln zł.

– Jest to pierwsza decyzja wydana w gminie Szczurowa w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Zakład powstanie na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (czyli tam, gdzie działają jeszcze stare przepisy) dzięki temu przedsiębiorca ma 15 lat na wykorzystanie pomocy publicznej. Bardzo się cieszę z tej inwestycji, gmina Szczurowa jest dobrze przygotowana na przyjęcie inwestorów – Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w KPT.

Gmina Szczurowa położona jest północno-wschodniej części województwa Małopolskiego. Na obszarze gminy krzyżują się dwie strategiczne drogi, dzięki czemu łatwy jest kontakt z dużymi aglomeracjami jak Kraków i Tarnów.

Sandezia jest dostawcą produktu do osuszania i dezynfekcji budynków inwentarskich zwierząt hodowlanych.

Polska Strefa Inwestycji to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwoli Ci na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat.