Rusza budowa dla sieci Piotr i Paweł

Ruszyła budowa dwóch obiektów dla sieci Piotr i Paweł. Ponad 7,4 tys. m kw. powierzchni magazynowych powstanie w parku MLP Poznań I, a kolejne ponad 22 tys. m kw. w parku MLP Teresin.


Pierwszy z obiektów powstaje w parku logistycznym MLP Poznań I i będzie liczył około 7,4 tys. m kw., z czego około 7 tys. m kw. będzie przeznaczone na cele magazynowe, a około 0,4 tys. m kw. na socjalno-biurowe. MLP Poznań I zlokalizowany jest w miejscowości Koninko, w pobliżu drogi ekspresowej S11 łączącej Poznań z Katowicami. Park znajduje się ok. 16 km od centrum Poznania i 4 km od autostrady A2. Docelowo inwestycja będzie obejmować 90 tys. mkw. powierzchni magazynowo – produkcyjnych, które powstaną na terenie o powierzchni 19 ha.

Znacznie większy obiekt liczący ponad 22 tys. m kw. powstaje w parku MLP Teresin. Generalnym wykonawcą inwestycji w Poznaniu jest firma Bin, a w Teresinie Bremmer. MLP Teresin jest nowoczesnym centrum, które docelowo będzie się składać z 6 hal magazynowych o powierzchni 140 tys. mkw. Park powstaje na terenie 37 hektarów. MLP Teresin zlokalizowany jest w Gnatowicach Starych w gminie Kampinos, 45 km na zachód od centrum Warszawy, w pobliżu drogi nr 92 łączącej Warszawę z Poznaniem oraz 20 km od autostrady A2 i węzła Wiskitki.

Zakończenie obu inwestycji i przekazanie obiektów najemcy planowane jest w sierpniu br.

Paulina Dziubińska