Park MLP Poznań West z kamieniem węgielnym

83 tys. m kw. – to docelowa powierzchnia nowego centrum logistycznego MLP Poznań West. Jednym z kluczowych najemców będzie spółka InPost.


Wmurowanie kamienia pod budowę parku odbyło się w miniony piątek w Dąbrówce pod Poznaniem na terenie budowy. W uroczystości wziął udział m.in. Dariusz Lipiński, wiceprezes InPost SA, który będzie najemcą pierwszego obiektu. Dla InPost, na terenie MLP Poznań West powstanie sortownia i magazyn o powierzchni 8,5 tys. mkw. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma W.P.I.P.

Budowa centrum logistycznego MLP Poznań West nabiera tempa. W miniony piątek nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Docelowa powierzchnia obiektów magazynowych na terenie parku wyniesie 83 tys. mkw. Obecnie powstaje pierwszy obiekt przeznaczonego dla firmy InPost, którego przekazanie do użytkowania planowane jest w trzecim kwartale br. Operator logistyczny wynajął 8,5 tys. mkw. powierzchni wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt z zakresu technologii logistycznych. W obiekcie będzie mieścił m.in. magazyn typu cross-dock, umożliwiając sprawny przeładunek i kompletowanie przesyłek oraz nowoczesne powierzchnie biurowe i socjalne.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy oraz władz samorządowych. Firmę MLP Group, będącej właścicielem parku Poznań West, reprezentował Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Radosław T. Krochta, a firmę InPost – Dariusz Lipiński, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych. Z ramienia firmy W.P.I.P., pełniącej funkcję Generalnego Wykonawcy, uroczystość zaszczycił Wiceprezes Zarządu Janusz Signetzki. Z kolei lokalny samorząd reprezentował Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński oraz Wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała.

- Naszym strategicznym celem jest rozwijanie parków logistycznych w najbardziej popularnych regionach magazynowych. Szczególną wagę przykładamy za każdym razem do ścisłej współpracy z najemcami już od momentu projektowania obiektów. W efekcie powstające nowoczesne powierzchnie spełniają indywidualne wymagania klientów i są dopasowane do prowadzonej przez nich działalności - podkreślił Radosław T.Krochta, prezes i dyrektor generalny MLP Group.

- Takie podejście jest doceniane na rynku i pozwala nam na dynamiczny wzrost skali działania. MLP Poznań West to nasza kolejna inwestycja w Wielkopolsce. Bardzo jestem zadowolony ze współpracy z firmą InPost. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli powitać kolejnych najemców w naszym parku w Dąbrówce.

- Otworzenie nowej lokalizacji na rynku poznańskim pozwoli firmie InPost na dalszą ekspansję oraz umocnienie pozycji rynkowej. Dynamicznie rozwijamy sieć Paczkomatów oraz usług kurierskich. Nowy magazyn i sortownia zapewnią sprawną obsługę naszych klientów w Poznaniu i okolicach. Lokalizacja i czas potrzebny na realizację tej inwestycji były kluczowe przy podejmowaniu decyzji o wyborze oferenta - podsumował Dariusz Lipiński, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych z firmie InPost.

- Przed nami budowa nowoczesnego magazynu o powierzchni 7,5 tys. metrów kwadratowych i wysokości 12 metrów, z dwunastoma dokami przeładunkowymi z dwukondygnacyjnym, tysiącmetrowym budynkiem biurowym oraz ponad 20 tys. metrów kwadratowych dróg wewnętrznych, parkingów i placów manewrowych. Inwestycję planujemy zrealizować w cztery miesiące i zapewniam, że dotrzymamy tego terminu. Mamy bardzo duże doświadczenie w zakresie budowy obiektów magazynowych – zaznaczył Janusz Signetzki, Wiceprezes Zarządu firmy W.P.I.P.

Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański oraz Adrian Napierała, wójt Gminy Dopiewo zaakcentowali, że gmina Dopiewo, w której znajduje się Dąbrówka, zmienia swój charakter i przyciąga wielu inwestorów. Jednocześnie władze Gminy przykładają znaczną uwagę do zasad zrównoważonego rozwoju. Rozwój gospodarczy idzie w parze z zachowaniem walorów przyrodniczych środowiska naturalnego. Podkreślono, że Dopiewo zajmuje drugie w Polsce pod względem przyrostu liczby mieszkańców wg prognoz sporządzonych do 2030 roku.

Park MLP Poznań West zlokalizowany jest w pobliżu Poznania, od zachodniej strony miasta. Centrum logistyczne jest bardzo dobrze skomunikowane z Poznaniem i całym krajem. Tuż przy parku przebiega droga ekspresowa S11 (węzeł Dąbrówka), a do autostrady A2 jest tylko 3,5 kilometra. W pobliżu znajduje się również otwarta we wrześniu 2017 r. roku trasa S5 łącząca Poznań z Wrocławiem. Jednocześnie MLP Poznań West znajduje się w bardzo bliskiej odległości od podpoznańskiego lotniska Ławica. Doskonała lokalizacja MLP Poznań West jest atrakcyjna dla różnych aktywności biznesowych.