Panattoni Europe zakłada spółkę o wartości 100 mln EUR

Panattoni Europe wraz z Pramerica Real Estate Investors założyli nową spółkę joint-venture (“JV”), której celem jest budowa portfela magazynów logistycznych klasy A na terenie Polski, Czech i Słowacji. Łączna wartość tych inwestycji to 100 mln EUR.


Spółka dotychczas wyznaczyła pierwszą inwestycję o powierzchni 32,000 mkw, oraz prowadzi działania na rzecz kolejnych trzech polskich aktywów, które wyniosą 45,000 mkw. Joint-Venture będzie skupiało się na nowych projektach o minimalnej powierzchni 10,000 mkw, które będą zakontraktowane przedwstępną umową najmu na co najmniej połowę budynku zanim rozpocznie się jego budowa. Spółka będzie inwestować na przełomie 18 miesięcy oraz minimalnie 65% wszystkich aktywów będzie zlokalizowanych w Polsce. Jest to druga spółka joint-venture firm Panattoni i Pramerica na terenie Polski. Wspólnie do dnia dzisiejszego wybudowały jedenaście nowoczesnych budynków powierzchni magazynowej liczącej łącznie ok. 241 000 mkw w kraju.

Komentując założenie spółki JV, Portfolio Manager Max Kreuter z firmy Pramerica Real Estate Investors: Z zadowoleniem przyjmujemy możliwość kontynuowania sprawdzonej strategii inwestycji logistycznych i wierzymy, że taka strategia inwestycyjna przyniesie nam zyski wynikające z rosnącego popytu na powierzchnię logistyczną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.