:

Panattoni dostarczy ponad 30 tys. m kw. dla Reynaers Aluminium

Ponad 31 tys. m kw. w obiekcie produkcyjno-magazynowym powstanie w Urzucie, 30 km od Warszawy. Firma Panattoni zrealizuje budynek dla Reynaers Aluminium. Obiekt będzie miał dwie wysokości: 10 metrów w części magazynowej i do 14 metrów w części produkcyjnej.


fot. ilustracyjna

Firma Reynaers Aluminium to jeden z europejskich liderów w produkcji innowacyjnych i ekologicznych systemów aluminiowych przeznczonych do produkcji okien, drzwi i ścian osłonowych.

Firma skorzysta z 31 tys. m kw., z czego 2,5 tys. m kw. wyniesie powierzchnia biurowa. Cześć przemysłowa zajmie łącznie 28,5 tys. m kw. i zostanie podzielona na magazyn o wysokości 10 m i produkcję, gdzie wysokość budynku osiągnie do 14 m w świetle.

Dzięki inwestycji, którą zrealizuje Panattoni Reynaers Aluminium będzie mógł zwiększyć zatrudnienie nawet o 30 proc. Na inwestycji skorzysta również powiat i gmina, które oprócz nowych miejscy pracy dla mieszkańców uzyskają wpływy do budżetów z tytułu podatków.

– Nowy zakład w Urzucie przełoży się na naszą sprawność operacyjną i efektywność produkcyjną, a prognozy na kolejne lata zobowiązują nas do planowania ekspansji. Dlatego już teraz przewidujemy rozbudowę naszego zakładu produkcyjno-magazynowego o kolejne blisko 20 000 m kw., by finalnie obiekt został powiększony do 50 tys. m kw., na co zresztą pozwala nam lokalizacja – komentuje Andrey Klymenko, Dyrektor Generalny Reynaers Aluminium. Jak dodaje, jest to pierwszy etap planowanego rozwoju Reynaers Aluminium.

Nowy obiekt firmy to zakład produkcyjno-magazynowy z licznymi udogodnieniami, jak i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznych i estetycznymi, dedykowanymi klientom firmy i jej pracownikom. Oprócz nowoczesnego obiektu, firma zyska także atrakcyjną lokalizację, zapewniającą idealną ekspozycję na trasę S8. Ponadto sąsiedztwo drogi ekspresowej pozwoli na sprawny transport do takich ośrodków jak Białystok, Łódź, Wrocław czy Warszawa. Od centrum stolicy obiekt będzie dzielić ok. 30 minut drogi.

– Innowacyjne i ekologiczne rozwiązania Reynaers Aluminium potrzebują nowoczesnego budynku zrealizowanego zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, który możemy dostarczyć dzięki ogromnemu doświadczeniu całego naszego zespołu. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać nowoczesne rozwiązania w kolejnej branży – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Reynaers Aluminium to europejski producent innowacyjnych systemów aluminiowych dostarczający produkty dla rynków budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego i przemysłowego, a ich rozwiązania spełniają najbardziej rygorystyczne wymogi dotyczące komfortu, bezpieczeństwa, stylu oraz energooszczędności. Obrót grupy Reynaers w 2020 roku wyniósł 555 mln euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia łącznie 2400 pracowników w ponad 40 krajach.