Nowy magazyn typu BTS w Gliwicach dla HL Display

Deweloper SEGRO Poland realizuje budowę nowoczesnego magazynu typu BTS (build-to-suit) w Gliwicach dla szwedzkiej firmy HL Display AB. Na terenie obiektu powstanie 8 000 mkw. nowoczesnej powierzchni produkcyjnej i magazynowej w pełni dostosowanej do klienta. Firma HL Display wybrała Śląsk, jako lokalizcję swojego pierwszego zakładu produkcyjnego w Polsce.


Szwedzkie przedsiębiorstwo jest dostawcą szerokiej gamy materiałów promocyjnych i rozwiązań służących do komunikacji wewnątrzsklepowej. Firma HL Display AB działa w 32 krajach na całym świecie i jest notowane na Sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (OMX Nordic Exchange).

Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1994 roku.

HL Display AB oferuje różnorodne systemy wspomagające rozwój procesu Category Management oraz prac merchandisingowych na półkach sklepowych, a także szeroki asortyment artykułów ułatwiających komunikację wewnątrz i na zewnątrz sklepów.

Śląski magazyn spełnia indywidualne potrzeby najemcy

Paweł Sapek, Dyrektor Regionu SEGRO Poland komentuje transakcję: ,,Cieszymy się, że możemy powitać HL Display jako głównego najemcę naszej nowej inwestycji magazynowej w regionie Górnego Śląska. Wierzymy, że obiekt dostosowany do wymagań klienta oraz korzyści związane z lokalizacją na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, będą w pełni spełniały obecne i przyszłe oczekiwania firmy HL Display''.