Nowe magazyny CCC. Firma planuje dalszy rozwój

W 2019 roku na rozwój logistyki i rozwiązań informatycznych spółka CCC chce wydać 100 mln zł. W planach są m.in. nowe magazyny w Zielonej Górze. Sieć planuje też zwiększenie powierzchni handlowej sieci o 100 tys. mkw. Przewidywany koszt tego procesu to 150 mln zł.


CCC w 2019 roku planuje też dwucyfrowy wzrost sprzedaży oraz poprawę marży brutto na sprzedaży. W 2018 roku przychody ze sprzedaży grupy CCC wyniosły 4,73 mld zł, oznacza to wzrost o 20 proc. wobec 2017 roku. Marża brutto na sprzedaży wyniosła 50,1 proc., podobnie jak rok wcześniej.

W roku 2019 grupa zamierza powiększyć powierzchnie sklepów do 100 000 mkw, sklepów, rozwijać kanał e-commerce poprzez uruchomienie CCC online, MODIVO. W planach jest także otwarcie salonów CCC na Bliskim Wschodzie (kraje GCC); rozwój oferty produktowej - sport, fashion, premium, marki obce, akcesoria. Sieć planuje również inwestycje w nowe magazyny logistyczne w Zielonej Górze. W roku 2019 w rozwój logistyki i IT Grupa zainwestuje co najmniej 100 mln zł.

Podstawową osią wzrostu na rok 2019 pozostają kraje Europy Środkowej oraz Południowo-Wschodniej. Grupa zakłada kontynuację udanej ekspansji na tych rynkach i zdobycie lub przybliżanie się do pozycji lidera na każdym z istotnych krajowych rynków obuwniczych w tym regionie.

Rozwój firmy, wzrost popytu na jej produkty i coraz większe wymagania co do wydajności dystrybucji, przyczyniły się do realizacji największej w dziejach grupy inwestycji – budowy Centrum Logistycznego położonego w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE) w Polkowicach.

Centrum Logistyczne to nowoczesny kompleks obiektów wielkopowierzchniowych. Najważniejszym obiektem Centrum Logistycznego jest w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania typu mini-load, o łącznej powierzchni 23,1 tys. mkw., który jest w stanie pomieścić minimum 5 mln par obuwia. Stanowi największy tego typu obiekt w Europie Środkowej.

Nowe Centrum Dystrybucyjne pozwala na optymalizację przestrzeni magazynowej, która obecnie wynosi 110,0 tys. mkw. Ponadto w styczniu 2019 roku zakończono rozbudowę jednego z magazynów, która polegała na instalacji składowania regałowego na dodatkowej powierzchni. Zwiększyła się
tym samym ilość regałów o ponad 60 tys.

Spółka CCC S.A. jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia oraz jego największym producentem w Polsce. Posiada blisko 470 sklepów CCC zlokalizowanych w nowoczesnych centrach i galeriach handlowych w Polsce, zatrudnia przeszło 6,5 tys. pracowników i sprzedaje ponad 25 mln par butów w ciągu roku. W styczniu 2016 r. spółka przejęła pakiet kontrolny eobuwie.pl S.A. i pozyskała dla grupy najwyższej klasy kompetencje w zakresie e-commerce, umożliwiając tym samym sprzedaż swoich towarów w kanale online.