Nefab powiększa produkcję w Panattoni Park Sosnowiec

Nefab Packaging Poland zdecydował się powiększyć powierzchnię magazynowo-produkcyjną w ramach parku logistycznego Panattoni Park Sosnowiec do 3,7 tys. m kw., z czego 400 m kw. stanowią powierzchnie biurowe. Powierzchnia została dostosowana przez wynajmującego do wymogów i specyfikacji produkcji najemcy.


Grupa Nefab jest producentem opakowań przemysłowych, zajmującym się projektowaniem, produkcją i sprzedażą swoich produktów nie tylko w Polsce i Skandynawii, ale również na innych rynkach europejskich, azjatyckich i obu Ameryk.

Siedziba w Sosnowcu specjalizuje się w produkcji opakowań z plastiku – polipropylen komorowy, tzw. kanalik oraz triplex, z którego wytwarzane są opakowania zewnętrzne, jak i wewnętrzne wykorzystywane jako separatory lub półki oddzielające. Kolejnym produktem są opakowania z piany polietylenowej lub poliuretanowej zapewniające ochronę produktów przed zniszczeniami, drganiami i wibracjami podczas transportu. Po za opakowaniami z tworzyw sztucznych w Sosnowcu produkowane są również specjalistyczne palety z drewna.

– Zwiększenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej na południu Polski zawdzięczamy zarówno naszym klientom, ale również Panattoni Europe. Jak dotąd współpraca układa się po naszej myśli, stąd decyzja o jej kontynuowaniu z deweloperem przy kolejnym projekcie. Dodatkowo ważnym aspektem przy wyborze nowej hali była lokalizacja, którą doceniają nasi klienci i pracownicy. Zwiększenie powierzchni umożliwi nam dalszy rozwój w kolejnych latach – podkreśla Artur Karnecki, Managing Director w Nefab Packaging Poland.

Panattoni Europe, to jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie i czołowy gracz na polskim rynku magazynowym. W ubiegłym roku deweloper podpisał umowy najmu na blisko 1,5 mln m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej.

– W 2018 roku oddaliśmy do użytku 1,2 mln m kw., a w Nowy Rok weszliśmy z ponad milionem nowej powierzchni w budowie na wszystkich największych rynkach kraju, jak również kontynuowaliśmy ekspansję w lokalizacjach wschodzących – powiedział Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe.

- Górny Śląsk i Zagłębie to najbardziej zurbanizowany i uprzemysłowiony region Polski, a także wyjątkowo atrakcyjny hub logistyczny zapewniający dostęp do 4,5 milionowej Aglomeracji Śląskiej oraz innych miast Południowej Polski, w tym Krakowa - dodał Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe.