Największy obiekt magazynowy dla Leroy Merlin

Eksperci JLL doradzali przy finalizacji umowy na inwestycję magazynową dla sieci hipermarketów budowlanych Leroy Merlin. Powierzchnia obiektu w podstawie budynku wyniesie ponad 123 600 m kw. i pod tym względem jest rekordową na polskim rynku magazynowym. Magazyn powstanie w Polsce Centralnej, w województwie łódzkim, w miejscowości Piątek – geograficznym środku Polski.


BTS Leroy Merlin będzie położony w strategicznej lokalizacji, w województwie łódzkim, w miejscowości Piątek, zaledwie 2,5 km od węzła A1 „Piątek” – Stryków i 30 km od skrzyżowania autostrad A1 i A2. Dzięki tej lokalizacji najemca będzie miał łatwy dostęp do czterech kierunków – północ, południe, wschód i zachód. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w II kwartale br., a ich zakończenie przewidziano na IV kwartał 2019 r. Inwestycję zrealizuje Panattoni Europe. Będzie to największy obiekt dystrybucyjny w Polsce, ze względu na wielkość powierzchni w podstawie budynku. Sam magazyn wyniesie 121 212 m kw., zaś część socjalno-biurowa zajmie 2420 m kw. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w II kwartale tego roku, zaś ukończenie całej realizacji przewidziane jest na IV kwartał 2019 roku. Umowa najmu podpisana została na 10 lat.

W transakcji najmu pośredniczyła agencja doradcza JLL

– Zrozumienie potrzeb firmy Leroy Merlin było jednym z najważniejszych elementów transakcji. Parametry związane z lokalizacją, wielkością budynku, aspektami technicznymi, a także z czasem dostarczenia obiektu były punktami krytycznymi, na podstawie których zespół JLL opracował odpowiednią strategię i podejście do projektu. Wspieraliśmy firmę Leroy Merlin na każdym etapie transakcji i wierzymy, że nowy magazyn w wybranej lokalizacji i dostarczony przez wiarygodnego Partnera pozwoli rozwijać sieć sklepów i tym samym odpowiadać na rosnące wymagania konsumentów – mówi Paulina Dziubińska, dyrektor w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.

Inwestycja dla Leroy Merlin spełni funkcję magazynu centralnego firmy, z którego obsługiwane będą zarówno punkty stacjonarne, jak i zamówienia realizowane w Internecie. Jest trzecią realizacją Panattoni Europe dla tego najemcy. Pierwsze dwie zostały wybudowane w Strykowie, z czego jedna z nich o powierzchni 56 tys. m kw. powstała w 2008 r. i była ówcześnie rekordową.

Magazyn Leroy Marlin bije wszelkie rekordy

Najnowsza również dołączyła do grona rekordzistek - oprócz gigantycznej powierzchni obiektu w podstawie, na terenie inwestycji powstanie zadaszona wiata licząca 10 000 m kw., pod którą przechowywane będą towary niewymagające składowania wewnątrz magazynu, a także parking dla 25 samochodów ciężarowych i 150 osobowych. Sam obiekt będzie dysponować 160 dokami oraz 6 bramami z wjazdem z poziomu „0”. Będzie spełniał również założenia budownictwa zielonego - poddany zostanie procesowi certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM na poziomie Very Good z czym związane jest chociażby zastosowanie innowacyjnego systemu oświetlenia LED czy zwiększenie dostępu do światła dziennego wewnątrz budynku.

– Jako deweloper wspieramy swoich klientów w każdym momencie funkcjonowania ich biznesu, a najlepszym przykładem są podpisane kontrakty Leroy Merlin. W ciągu ostatniej dekady firma powierzyła nam realizację dwóch centrów logistycznych, a dzisiaj podczas konsolidacji zajmowanej dotychczasowo powierzchni, Panattoni Europe zostało wybrane ponownie. To świadczy nie tylko o naszej dużej elastyczności w działaniu, ale i zaufaniu oraz zadowoleniu podmiotów powierzających nam realizację jednych z najbardziej newralgicznych punktów strategii rozwoju własnego biznesu – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni Europe. 


Paulina Dziubińska
Tomasz Mika