MPM AGD zbuduje centrum dystrybucji

MPM, polska firma produkująca sprzęt AGD, zbuduje własne centrum dystrybucji w Żyrardowie. Koszt inwestycji to 14 mln zł, a jak czytamy w komunikacie, termin zakończenia prac planowany jest na grudzień tego roku.


Inwestycja powstaje w punkcie komunikacyjnym, który łączy się z autostradą A2 oraz obwodnicą Żyrardów. W przyszłości w okolicy ma powstać Centralny Port Lotniczy.

Centrum Dystrybucji AGD ma być halą produkcyjno-magazynową o łącznej powierzchni blisko 10 tys. m kw. Będzie to centrum wysokiego składowania urządzeń o wysokości powyżej 10 metrów. Magazyny zostaną również wyposażone w 8 nowoczesnych bram przeładunkowych z podświetleniem.

Firma MPM agd S.A. zakłada możliwość świadczenia usług logistycznych również dla podmiotów nie związanych ze spółką. Projekt przewiduje możliwość rozbudowy obiektu w przyszłości o kolejne 17 tys. m kw.

Głównym wykonawcą projektu jest firma NOVA. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2018 roku, tak aby firma mogła rozpocząć działania operacyjne już na początku roku 2019.