MDC² Park Łódź South powstanie w Głuchowie

MDC² zapowiada nowy projekt w centrum Polski. MDC² Park Łódź South powstanie w Głuchowie. W sumie dostarczy 65 tys. mkw. nowoczesnej i przyjaznej środowisku powierzchni magazynowej. Oddanie do użytku jest planowane w trzecim kwartale 2022 r.


mat. pras.
MDC² Park Łódź South będzie położony w pobliżu Łodzi. Miasta Tuszyn i Głuchów, na których terenie położona jest działka inwestycyjna, znane są z dużych centrów sprzedaży hurtowej działających wzdłuż drogi krajowej nr 91.

MDC² Park Łódź South jest zaprojektowany i budowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i ESG, a zespół budowlany MDC² dąży do uzyskania certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Excellent. ESG stanowi podstawę strategii MDC2 – wszystkie obiekty dostarczane przez firmę spełnią najwyższe standardy i wymagania zrównoważonego budownictwa, w tym m.in.: 95 proc. materiałów wykorzystywanych przy budowie nadających się do recyklingu, czy dachy budynków przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych.

- MDC² Park Łódź South stanie się doskonałym hubem logistycznym dla dużych i średnich operatorów, poszukujących bezpośredniego dostępu do wszystkich rejonów Polski. Budynki kompleksu zostały zaprojektowane tak, by sprostać rosnącym potrzebom najemców i pracowników. Na terenie inwestycji znajdą się ogólnodostępna zewnętrzna siłownia i strefa relaksu – powiedział Adrian Winiarek, Dyrektor ds. Rozwoju w MDC² .

- Przez następną dekadę polski rynek logistyczny będzie nadal przewyższał kraje Europy Zachodniej zarówno pod względem całkowitej aktywności najmu, jak i absorpcji powierzchni netto. Łączny popyt na powierzchnię logistyczną w I półroczu 2021 r. wzrósł o 70 proc. rok do roku do 3,16 mln mkw., co w długim terminie przekłada się na rekordowe inwestycje na polskim rynku magazynowym – komentuje Hadley Dean, założyciel MDC².