Manuli Hydraulics przenosi centralny magazyn do Polski

Firma Manuli Hydraulics Polska, producent elementów hydraulicznych zdecydowała się na wynajem powierzchni magazynowej w Legnicy. W realizowanej inwestycji BTS będzie dysponowała 11,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej.


Manuli Hydraulics specjalizuje się w projektowaniu, produkcji komponentów i dostarczaniu rozwiązań do urządzeń wykorzystywanych w hydraulice wysokościowej, chłodnictwie oraz przy transporcie różnego typu płynów i branży okrętowej. Firma została założona w 1935 roku we Włoszech, natomiast w Polsce działa od 1997 roku.

Firma Manuli Hydraulics zdecydowała się przenieść swój magazyn centralny z Niemiec do Polski. Nowa inwestycja firmy w Legnicy będzie projektem BTS realizowanym przez lokalnego dewelopera. Manuli Hydraulics w nowym obiekcie będzie dysponować 11 230 m kw. powierzchni magazynowej klasy A oraz 280 m kw. powierzchni biurowej.

- Wybór nowej lokalizacji dla naszego magazynu centralnego w Polsce poprzedziła szeroka analiza lokalizacji w zasięgu całego kraju. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Legnicę ze względu na bliskość granicy niemieckiej i łatwość dostaw w ramach Dolnego i Górnego Śląska i reszty kraju. Na decyzję o wynajęciu powierzchni magazynowej w wybranym obiekcie miała wpływ również możliwość dostosowania obiektu do naszych indywidualnych potrzeb – komentuje David Sincholle, dyrektor operacyjny w Manuli Hydraulics.