Lidl szykuje kolejne centrum dystrybucyjne

Erbud wybuduje kolejne centrum dystrybucyjne sieci Lidl. LIDL BŁONIE będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w portfolio sieci w Europie. Odbiór końcowy zaplanowano na marzec 2023 r. Umowę realizuje toruński oddział ERBUD-u. Wartość umowy to 300 mln zł.


mat. pras.

- Podpisana dziś umowa to nie tylko doskonały prezent na Święta, ale potwierdzenie pozycji biznesowej ERBUD-u. Jest to, co warto podkreślić, nasza kolejna współpraca z siecią handlową Lidl. To powód do ogromnej satysfakcji i uznanie naszych kompetencji jako silnego podmiotu zajmującego się budową hal magazynowych i obiektów przemysłowych – podkreśla Jacek Leczkowski, wiceprezes Grupy ERBUD.

Centrum Dystrybucyjnego BŁONIE to kolejna tegoroczna realizacja czołowej polskiej formy budowlanej na rzecz sieci Lidl. W kwietniu 2021 r. spółka poinformowała podpisaniu kontraktu o wartości 229 mln zł na budowę Centrum Dystrybucyjnego sieci w Dobroszycach k. Oleśnicy.

W 2018/2019 r. Grupa wybudowała Centrum Dystrybucyjne Lidl wraz z całą przynależną infrastrukturą w Stargardzie w województwie zachodniopomorskim. Wartość kontraktu wyniosła prawie 200 mln zł. ERBUD odpowiadał również za przebudowy Centrów Dystrybucji Lidl w Bydgoszczy i w Wyszkowie.

ERBUD ma potężne doświadczenie w budowie hal magazynowych i obiektów przemysłowych. Wśród największych kontraktów Grupy w tym obszarze zaliczyć można m.in. Jaworznicki Park Przemysłowo-Technologiczny w Jaworznie, zakład produkcyjny firmy Bosch w Mirkowie czy centrum badawczo-rozwojowe dla Unilever w Poznaniu.