JYSK w parku logistycznym P3 Piotrków

Firma JYSK zajmie 10 504 m kw. powierzchni magazynowej w parku logistycznym P3 Piotrków w centralnej Polsce.


JYSK wynajął powierzchnię wcześniej zajmowaną przez InPost, który pod koniec ubiegłego roku (2016) przeprowadził się do większego magazynu wybudowanego przez P3, również na terenie parku logistycznego P3 Piotrków. Magazyn zwolniony przez niezależnego operatora pocztowego był niewynajęty tylko przez dwa miesiące, co tylko pokazuje jak atrakcyjny jest park dla klientów. W parku P3, JYSK stworzy tak zwany „magazyn buforowy”, do którego będzie sprowadzany i przechowywany w nim nawet przez kilka miesięcy towar, zanim zostanie przesłany do głównego magazynu dystrybucyjnego firmy i dopiero z niego do poszczególnych sklepów lub klientów.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy z znaczącą firmą jaką jest JYSK. Mimo że to nasza pierwsza umowa, proces negocjacji przebiegał wzorcowo, a całość transakcji udało nam się sfinalizować w zaledwie sześć tygodni - znacznie szybciej niż zwykle. Wierzę, że to dobry początek szerszej współpracy – powiedział Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 w Polsce.

– Pomimo krótkiego czasu jaki mieliśmy na negocjacje, dość szybko udało nam się wypracować warunki, które pozwoliły na zawarcie umowy. Krótki termin w jakim doszliśmy do porozumienia, dobrze świadczy o komercyjnym nastawieniu i elastyczności zespołu P3. Mamy nadzieję, że zaangażowanie widoczne na etapie negocjacji, będzie także gwarantem dobrej współpracy w trakcie okresu użytkowania nieruchomości. Jysk oprócz własnego centrum dystrybucji w Radomsku – które jest w stanie pomieścić prawie 200 tys. palet – wynajmuje w Polsce już 100 tys. m kw. powierzchni magazynowych – powiedział Bartek Tulejko, Logistic Manager Central – East Region w Jysk.

W P3 Piotrków jest obecnie 90 105 m kw. istniejącej powierzchni magazynowej oraz grunt umożliwiający wybudowanie kolejnych 400 tys. m kw. Lokalizacja parku w centralnej części Polski sprawia, że jest to doskonała lokalizacja do prowadzenia dystrybucji w zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym.

Tomasz Mika