JLL: ID Logistics uruchamia nowy magazyn

Firma ID Logistics uruchamia właśnie kolejny magazyn koło Piotrkowa Trybunalskiego. W procesie poszukiwania lokalizacji i przygotowania długoterminowej umowy wynajmu ID Logistics wspierała firma JLL.


Nowy obiekt o powierzchni 13 tys. m kw. znajduje się w centrum logistycznym P3 Piotrków położonym w Woli Bykowskiej, oddalonej o 6 km od Piotrkowa Trybunalskiego i 40 km od Łodzi. O wyborze tego miejsca zadecydowała m.in. dobra infrastruktura i lokalizacja, w pobliżu autostrady A1 oraz drogi ekspresowej E67. Dodatkowo centrum logistyczne jest bardzo dobrze skomunikowane z Piotrkowem Trybunalskim i Łodzią, co będzie dużym ułatwieniem dla dojeżdżających pracowników.

– Cieszymy się z kontynuacji naszej współpracy z ID Logistics nad opracowywaniem najlepszych rozwiązań dla naszego klienta w zakresie nieruchomości odpowiednich dla potrzeb logistyki kontraktowej. Po magazynie w Grodzisku Mazowieckim przyszedł czas na uruchomienie nowej lokalizacji w Polsce Centralnej – komentuje Ludwika Korzeniowska, Business Development Manager, JLL. To już trzecie centrum logistyczne, zarządzane przez operatora, które zostało uruchomione w tym regionie.

Rekrutacja do magazynu w Woli Bykowskiej już trwa

W Woli Bykowskiej praca czeka m.in. na magazynierów, operatorów wózków widłowych, pracowników administracji magazynowej, pracowników biura obsługi klienta i reklamacji a także managerów tj. kierownik zmiany czy manager ds. technicznych i ochrony. Proces rekrutacji właśnie się rozpoczął i jest prowadzony dwutorowo, w ramach rekrutacji wewnętrznej oraz zewnętrznej. 

Do nowego zespołu ID Logistics poszukuje pracowników o różnych kompetencjach i doświadczeniu. Odpowiednimi uprawnieniami muszą wykazać się operatorzy wózków widłowych wysokiego składowania, ważna jest umiejętność obsługi komputera, analityczne myślenie oraz doświadczenie i wiedza na temat procesów magazynowych. W przypadku stanowisk związanych z zarządzaniem wymagana jest wiedza z zakresu prawa pracy, umiejętności managerskie i negocjacji.

– Oferujemy ciekawą pracę w dużej, międzynarodowej firmie, która jest liderem dedykowanej logistyki kontraktowej. Jako pracodawca kładziemy nacisk na wspieranie rozwoju zawodowego pracowników. Zapewniamy możliwości awansu w rekrutacjach wewnętrznych. „Od magazyniera do dyrektora” to nie pusty slogan, ale częsta ścieżka kariery w ID Logistics – mówi Małgorzata Hornig, dyrektor HR, ID Logistics. „Do aplikowania zachęcamy wszystkie osoby, które interesują się logistyką, bez względu na to czy mają już doświadczenie czy dopiero chciałyby spróbować swoich sił w naszej branży”.  

ID Logistics zapewnia także swoim pracownikom różne benefity pozapłacowe, m.in.  karty przedpłacone na święta, wyjazdy szkoleniowo – integracyjne, także ubezpieczenie na życie czy kursy języków obcych.

Innowacje wspierają rozwój ID Logistics

ID Logistics, które jest obecnie w Polsce od ponad 10 lat, zarządza 8 centrami logistycznymi o łącznej powierzchni 200 tys. m². Za ich obsługę odpowiada zespół 1600 pracowników. We wszystkich obszarach działalności firma stawia na wykorzystanie nowoczesnych i  innowacyjnych technologii i systemów, które zwiększają efektywność procesów zarządzania. Na przykład wsparciem w zarządzaniu zasobami ludzkimi są nowe narzędzia obsługi kadrowej i rejestracji czasu pracy (RCP).

W centrach logistycznych, przy wdrażaniu innowacyjnych i zautomatyzowanych rozwiązań, kluczowe znaczenie ma zarówno upraszczanie procesów jak i zwiększanie komfortu oraz bezpieczeństwa pracy. Eksperci ID Logistics nie tylko testują rozwiązania już dostępne na rynku, ale także sami są autorami rozwiązań, które ułatwiają pracę w magazynach, takich jak Auto-Stretch Manager (ASM), czyli prosty w użyciu podajnik do folii, stosowanej w magazynach do owijania palet.


Ludwika Korzeniowska
Paulina Dziubińska