:

InPost uruchomi kilkanaście kolejnych hubów logistycznych w Polsce

InPost uruchomi w tym roku kilkanaście kolejnych hubów logistycznych w całej Polsce. Jak informuje spółka w komunikacie, łącznie będzie to ponad 100 tys. m kw. nowej powierzchni.


mat. pras.
Obiekty mają powstać w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Kaliszu, Koszalinie i Szczecinie. Wszystkie będą uruchomione w 2021 roku.

Ponad 75,5 tys. m kw. powierzchni dla InPostu wybuduje Panattoni. - Nasza współpraca pokazuje trend na rynku - inwestowania przez firmy kurierskie w coraz większą liczbę regionalnych centrów dystrybucji - również w mniejszych ośrodkach - w celu poprawienia efektywności dostaw zarówno pod względem kosztów, jak i czasu dostarczenia przesyłki. A to nie udałoby się bez doświadczenia Panattoni i takich innowatorów, jak Inpost - powiedział managing director Panattoni Marek Dobrzycki.

Jak przypomina money.pl, obecnie firma obsługuje ponad 11 tys. Paczkomatów w Polsce oraz usługi kurierskie w oparciu o ponad 60 centrów logistycznych, w tym dwie sortownie centralne w Piotrkowie Trybunalskim oraz P3 Logistic Parks Mszczonów.

- Od dwóch lat jesteśmy liderem w wynajmie powierzchni logistycznych w Polsce, ale nasza infrastruktura wzrośnie w tym roku wykładniczo. W 2020 roku podwoiliśmy obroty i wolumen przesyłek, które obsługujemy - a ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. Polska - wraz z największą ze wszystkich krajów w Europie siecią Paczkomatów i gigantycznym zapleczem logistycznym - będzie wzorem dla naszego rozwoju międzynarodowego - powiedział prezes InPost, Rafał Brzoska.

Jak przypomina, teraz potencjał InPost dodatkowo wzrośnie dzięki nowej fabryce Paczkomatów, która ruszy w połowie roku oraz planowanemu przejęciu Mondial Relay - francuskiej firmy posiadającej rozbudowaną sieć 15 800 punktów odbioru i nadania we Francji, krajach Beneluksu i na Półwyspie Iberyjskim.


Tomasz Mika