Industrial Park Poland stanie niedaleko Konina

Hillwood Polska uzyskał pozwolenie na budowę pierwszego budynku w projekcie Industrial Park Poland w gminie Stare Miasto k. Konina. Finalnie na 137 ha powstanie 600 tys. mkw. magazynów.


mat. pras.

W ramach Industrial Park Poland na 137 hektarach inwestor i deweloper Hillwood Polska planuje wybudować ponad 600 tys. mkw. szytych na miarę obiektów logistyczno-przemysłowych o wysokości nawet 40 m.

- Industrial Park Poland wyróżnia lokalizacja w sercu Europy, z dostępem do zmodernizowanej infrastruktury zapewniającej transport, w tym połączenia intermodalne. Terminal kolejowy znajduje się w odległości 10 km od parku, a bezpośrednie sąsiedztwo autostrady A2 umożliwia swobodne dotarcie do lotnisk i najważniejszych portów morskich, takich jak porty w Gdańsku, Gdyni, Hamburgu i Rotterdamie – mówią przedstawiciele dewelopera, firmy Hillwood Polska.

Podpisana niedawno przez Hillwood umowa z Gminą Stare Miasto przewiduje rozbudowę istniejących oraz budowę dodatkowych dróg dojazdowych i rond wraz z pełnym zapleczem technicznym.