ID Logistics podsumowuje 10 lat w Polsce i przedstawia plany rozwoju

Grupa ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, w tym roku obchodzi ważną rocznicę - 10 lat działalności na polskim rynku. ID Logistics współpracuje z agencją JLL. Owocem współpracy są liczne punkty powierzchni wynajmowanych przez Grupę na logistycznej mapie Polski.


Od momentu wejścia na rynek, ID Logistics rozwija swoją działalność w dziedzinie logistyki kontraktowej według tego samego modelu.W maju 2018 roku przedstawiciele ID Logistics oraz licznie zaproszeni goście wspólnie podsumowywali obecność Grupy w Polsce. Podczas spotkania firma JLL pierwszy raz pokazała aplikację prezentującą magazyn ID Logistics w technologii AR.
 
10 lat na polskim rynku
 
ID Logistics rozpoczęło działalność na polskim rynku w 2008 roku. Wtedy to operator uruchomił dwa magazyny o łącznej powierzchni 57 tys. m², w których pracowało blisko 500 osób. Był to magazyn artykułów świeżych i suchych dla sieci handlowej Carrefour w Będzinie (woj. śląskie) oraz magazyn produktów suchych i DIY dla sieci InterMarche w Sadach (woj. wielkopolskie). Przychody firmy za 2008 rok wyniosły 14 mln złotych. Od tego czasu firma rozwijała się bardzo dynamicznie, co roku otwierając kolejne centra dystrybucyjne dla nowych klientów i utrzymując średni roczny wzrost na poziomie 20 proc.
 
Dziś ID Logistics zarządza 8 centrami dystrybucyjnymi o łącznej powierzchni ok. 200 tys. m², ma też 1 oddział transportowy. Za sprawną obsługę klientów odpowiada zespół 1600 pracowników. Przychody ze sprzedaży za 2017 rok wyniosły 127 mln PLN. W ciągu 10 lat obecności w Polsce firma ID Logistis stała się liderem na rynku i znajduje się w pierwszej piątce największych operatorów logistycznych świadczących usługi logistyki kontraktowej.
 
- Naszym celem jest aktywnie wspieranie klientów w międzynarodowej ekspansji ich biznesu. Polska odgrywa ważną rolę w strategii rozwoju Grupy ID Logistics, zwłaszcza w Europie Środkowej. Dzięki doświadczeniu i know-how polskiego zespołu w ciągu 10 lat od momentu uruchomienia pierwszych magazynów staliśmy się jednym z największych operatorów na polskim rynku, który zapewnia klientom usługi na najwyższym poziomie. To duży sukces a zarazem motywacja do dalszego rozwoju. Dziękuję i gratuluję całemu zespołowi ID Logistics Polska - mówi Eric Hemar, CEO i prezes Grupy ID Logistics.
 
- W ciągu 10 lat obecności w Polsce zdobyliśmy pozycję głównego dostawcy usług logistycznych dla sieci handlowych i FMCG. Pozyskaliśmy nowych klientów, liderów w swoich segmentach usług. Uruchomiliśmy i zarządzamy centrami dystrybucyjnymi, które odgrywają kluczową rolę w krajowych i międzynarodowych łańcuchach dostaw naszych klientów. Cieszymy się, że do tego grona należą firmy, z którymi współpracujemy od początku działalności w Polsce. Tym, co nas wyróżnia na rynku jest zdolność proponowania im innowacyjnych rozwiązań i proaktywność w podejściu do ich potrzeb i oczekiwań. Korzystając z tej szczególnej okazji, chciałbym podziękować naszym klientom i pracownikom. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy tworzyć kolejny etap w rozwoju ID Logistics w Polsce - mówi Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics Polska.
 
Rok 2017 dla ID Logistics
 
Istotne znaczenie dla Grupy ID Logistics w Polsce i na świecie miał rok 2017. Firma odnotowała wzrost przychodów aż o 24 proc. do poziomu 1,329 mld EURO. Dzięki silnemu rozwojowi w ubiegłych latach, firma wzmocniła swoje struktury wewnętrzne, w tym piony wsparcia operacji, innowacji, rozwoju i HR. Utworzony został nowy, dedykowany dział re-engineering. Jako pierwsza firma logistyczna we Francji ID Logistics uruchomiła kampus technologiczny Innovation Campus, z którym związanych jest 11 ekspertów specjalizujących się w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań oraz 16 korespondentów z różnych krajów.
 
Firma wzmocniła pozycję jako operatora logistycznego dla e-commerce. W 2012 roku przychody osiągane z obsługi handlu elektronicznego stanowiły zaledwie 1 proc. ogólnych przychodów całej Grupy, 5 lat później już 12 proc. We Francji operator jest numerem 1 w obsłudze tego segmentu rynku. Pod koniec roku ID Logistics poszerzyło także zasięg geograficzny usług o kolejny, 17 już kraj i rozpoczęło działalność w Rumunii. Tu zarządza największym centrum dystrybucyjnym sieci handlowej Carrefour. Za uruchomienie działalności nowego oddziału i wdrożenie projektu przejęcia operacyjnego magazynu odpowiadał polski zespół ID Logistics.
 
- Inwestycje i wzmocnienie obecności w Polsce, Rumunii i innych krajach centralnej Europy będą miały kluczowe znaczenie dla strategii rozwoju całej Grupy ID Logistics i realizacji naszych celów. Będziemy mogli w jeszcze większym stopniu wspierać naszych klientów w ich dalszej ekspansji na rynku i aktywnie odpowiadać na potrzeby tych klientów, którzy, wprowadzając zmiany w swoich ogólnoeuropejskich łańcuchach dostaw, zmniejszają liczbę dostawców. Co więcej, dzięki silnej pozycji na rynkach i wiedzy lokalnych zespołów, będziemy mogli dobrze przygotowywać się do wymogów technicznych stawianych operatorom w przetargach, które są ogłaszane - mówi Eric Hemar,  CEO Grupy ID Logistics.
 
- Chcemy nadal wzmacniać naszą pozycję w gronie liderów specjalizujących się w dedykowanej logistyce kontraktowej, stawiamy na naszą obecną ofertę dla sieci handlowych i branży FMCG oraz rozszerzenie, w oparciu o międzynarodowe doświadczenie i know-how, zakresu działalności o ofertę dla branż e-commerce, kosmetycznej i odzieżowej.  Polski zespół będzie też aktywnie wspierał rozwój Grupy ID Logistics w innych krajach Europy Środkowej. 10 lat obecności i doświadczenie w obsłudze klientów na polskim rynku, doświadczony zespół pracowników to solidna baza do dalszego rozwoju - zapowiada Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics Polska.

Tomasz Mika