Goodman i Alpha budują magazyn we Wrocławiu

Goodman i Alpha Industrial we Wrocławiu, zorganizowały uroczystość symbolicznego rozpoczęcia budowy obiektu magazynowoego o powierzchni 26 900 metrów kwadratowych dla TJX Europe.


Wrocław - ponad 25 000 m2 powierzchni magazynowej dla TJX Europe

Przekazanie parku magazynowego dla TJX Europe, na które składa się 25 500 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i 1 400 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, planowane jest na listopad 2011 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 80 mln PLN.

Sąsiedztwo autostrady A4 ogromnym atutem wrocławskiego magazynu

- Ze względu na szybko rozwijającą się infrastrukturę transportową oraz położenie przy autostradzie A4, region magazynowy Wrocławia stał się znakomitą lokalizacją dla firm zajmujących się dystrybucją w Polsce i zagranicą. Centrum dystrybucyjne dla TJX Europe jest już naszym drugim projektem w tym mieście i z pewnością nie ostatnim - mówi Błażej Ciesielczak, Dyrektor Zarządzający Goodman Poland.

Magazyn we Wrocławiu - coraz mocniejsze więzy pomiędzy Alpha a TJX

Dzięki zaangażowaniu w budowę wrocławskiej inwestycji, Alpha Industrial z siedzibą w niemieckiej Kolonii, zacieśnia współpracę z wiodącym sprzedawcą markowych ubrań, akcesoriów oraz artykułów gospodarstwa domowego. Wcześniej Alpha Industrial wybudowała dla TJX Europe nowoczesne centrum dystrybucyjne o powierzchni 27 000 metrów kwadratowych w niemieckim Bergheim.

– Nauczyliśmy się, że warto inwestować w Polsce, mimo że dotychczas nie był to dla nas tradycyjny rynek docelowy. Bardzo cenimy sobie przy tym wsparcie miasta Wrocław oraz Goodman, Grupy której kultura biznesowa ma wiele pokrewnego z naszą – mówi Jörg Schröder, Partner Zarządzający Alpha Industrial.

 

Nowy magazyn powstanie w północno-wschodniej części Wrocławia w pobliżu wybudowanego przez Goodman w 2008 roku magazynu dla spółki Whirlpool o powierzchni 25 695 metrów kwadratowych.

 


 • Wroclaw

  Szukasz magazynu we Wrocławiu?

  Powierzchnia dostępna: 107000 m2
  Liczba ofert: 45
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Wrocław
Paulina Dziubińska