Frigo Logistics rozbudowuje magazyn w Radomsku

Ruszyła rozbudowa magazynu Frigo Logistics w Radomsku. Prace budowlane obejmują rozbudowę hali magazynowej, części biurowej oraz parkingu dla samochodów osobowych. Generalnym wykonawcą projektu jest japońska korporacja budowlana Kajima Poland.


Do hali magazynowej dobudowana zostanie strefa "odkładczo dystrybucyjna" o powierzchni 1500 m kw., do której będą trafiały palety po zakończonym procesie kompletacji. Powstanie nowej strefy pozwoli ograniczyć dystans, jaki paleta aktualnie pokonuje od momentu zakończenia pickingu do załadunku na auto dystrybucyjne.

Rozwiązanie ma na celu skrócenie czasu realizacji zamówienia oraz zminimalizowanie ilości wykonywanych czynności przez pracownika magazynowego od rozpoczęcia kompletacji do dostawy towaru końcowemu odbiorcy. W nowej strefie jak w całym magazynie zostaną zastosowane technologie, które pomagają dbać o środowisko naturalne min. oświetlenie LED czy system chłodzenia amoniakiem.

Takie projekty mają na celu udoskonalanie procesu obsługi zamówień klientów, które są ważnym elementem współpracy z producentami, dystrybutorami oraz sześcioma wiodącymi sieciami handlowymi w Polsce, dla których obecnie Frigo Logistics jest magazynem centralnym.

Zakończenie prac budowlanych, a tym samym oddanie przez Kajima Poland nowych powierzchni magazynowych oraz biurowych do pełnej dyspozycji pracowników Frigo Logistics, planowane jest na dzień 12 listopada 2019.