Dwa nowe projekty ostatniej mili 7R w Warszawie

7R pozyskał ziemię pod dwa nowe projekty ostatniej mili w atrakcyjnych warszawskich lokalizacjach. Pierwszy z magazynów 7R powstanie przy ul. Osmańskiej, w pobliżu Lotniska Chopina, drugi – przy ul. Rzecznej na Targówku.


mat. pras.

– Pozyskaliśmy w ostatnim czasie bardzo atrakcyjne lokalizacje na terenie Warszawy i ruszamy z dwoma wyjątkowymi projektami deweloperskimi. Stawiamy na rozwój logistyki miejskiej, bo obserwujemy duży popyt na tego typu obiekty zarówno ze strony inwestorów, jak i najemców – mówi Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu, Head of Development w 7R.

Jak dodaje, przestrzeń w City Flexach 7R można elastycznie aranżować i dopasować zgodnie z wymaganiami wynajmującego. – Komfort miejskich lokalizacji magazynowo-przemysłowych doceniło już wiele firm. W naszym wcześniej wybudowanym kompleksie 7R City Flex Warsaw Airport I powstało w 2020 r. pierwsze w naszym kraju centrum szkoleniowe dla pilotów komercyjnych. Ten przykład pokazuje, że magazyn miejski to przestrzeń doceniana przez najemców reprezentujących różne branże – dodaje Bartłomiej Krawiecki z 7R.

Inwestycja 7R City Flex Warsaw Airport III przy Osmańskiej zaoferuje dwa budynki o łącznej powierzchni najmu 24 tys. mkw. W ramach 7R City Flex Warszawa-Targówek powstaną dwie hale magazynowe o całkowitej powierzchni 31 970 mkw.

Kompleks 7R City Flex Warsaw Airport III położony będzie 10 km od centrum Warszawy, 500 m od terminala Warsaw Cargo oraz 2 km od pasażerskiego terminala międzynarodowego portu lotniczego im. F. Chopina, a także 1,8 km od drogi ekspresowej S2. Inwestycja zostanie objęta certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent i zaoferuje takie rozwiązania proekologiczne, jak m.in. fotowoltaika i oświetlenie LED. Start budowy obiektu przy ul. Osmańskiej rozpocznie się w czerwcu br., a planowane oddanie to IV kwartał 2021 r. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Kwadrat. Generalnym wykonawcą jest firma Goldbeck.

Drugi z planowanych w stolicy projektów deweloperskich, 7R City Flex Warszawa-Targówek, to nowoczesny park magazynowy usytuowany zaledwie 8 km od ścisłego centrum Warszawy i 13 km od lotniska Chopina. Zgodnie z założeniem koncepcji 7R City Flex, inwestycja zapewnia doskonały dostęp do komunikacji i infrastruktury miejskiej (przystanki autobusowe i tramwajowe w odległości 300 m). Dzięki zastosowanym najnowszym rozwiązaniom proekologicznym, wpływającym m.in. na wzrost efektywności energetycznej, obiekt będzie objęty certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. Obiekty wyposażone zostaną w panele fotowoltaiczne, systemy BMS i Dali. Start budowy przypadnie na przełomie bieżącego i przyszłego roku, a oddanie na II kwartał 2022 r.