Czeski Panattoni D5 Logistics Park wynajęty

Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie, poinformował o ekspansji najemców Panattoni D5 Logistics Park w Republice Czeskiej.


Lear Corporation, wiodący globalny dostawca samochodowych systemów siedzeń i elektrycznych systemów zasilania, podpisał nową umowę na wynajem blisko 22 000 m² dodatkowej powierzchni przemysłowej. Podczas tej transakcji, firma Lear Corp. była reprezentowana przez agencję CB Richard Ellis. Już w zeszłym roku agencja wytypowała Panattoni D5 Logistics Park jako najlepszy park i firma Lear wynajęła w nim 7 200 m² powierzchni produkcyjnej. Obecnie klient zajmuje łącznie 29 100 m² powierzchni magazynowej na terenie obiektu D5.

Panattoni D5 Logistics Park jest strategicznie usytuowany przy autostradzie D5 niedaleko granicy z Niemcami. Dwa budynki o łącznej powierzchni 60 000 m² charakteryzują się doskonałymi warunkami, szczególnie do celów produkcji. Filip Kozák, Szef Działu Powierzchni Magazynowych, CBRE powiedział: Po szeregu trudnych miesięcy, kiedy ruch na rynku praktycznie zamarł, obserwujemy stopniowy powrót zainteresowania Republiką Czeską wśród zagranicznych inwestorów.

Assa Abloy, wiodący na świecie producent i dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie systemów zabezpieczeń budynków powiększył zajmowaną powierzchnię magazynową na terenie Panattoni D5 Logistics Park o 4 800 m². Václav Šmejkal Dyrektor ds. Produkcji w Assa Abloy komentuje: W kontekście restrukturyzacji mocy produkcyjnych firma ASSA ABLOY Entrance systems postanowiła przenieść część działalności produkcyjnej ze swoich zachodnich zakładów. Ma to na celu zwiększenie produkcji istniejących rozwiązań oraz wdrożenie całkiem nowych produktów. Zmiana ta wymaga ekspansji zarówno w zakresie powierzchni magazynowej jak i biurowej. W roku 2011 powinniśmy podwoić liczbę zatrudnionych w stosunku do 2009 r., zarówno w odniesieniu do pracowników fizycznych jak i administracyjnych.

Podobnie firma Leoni (Neumatic CZ), globalny dostawca przewodów, światłowodów, kabli i systemów okablowania oraz powiązanych usług w zakresie rozwiązań dla branży motoryzacyjnej i innych sektorów, powiększyła swoją dotychczasową powierzchnię magazynową o 2 400 m². Na terenie parku najemca wyprodukuje wiązki kablowe do zastosowań przemysłowych na terenie parku. Firma Leoni jest reprezentowana przez agencję Cushman & Wakefield.