Bridgestone zakończył rozbudowę magazynu w Poznaniu

Bridgestone zakończył rozbudowę magazynu w swojej fabryce w Poznaniu. Jak pisze propertynews.pl, obecnie można w nim składować milion opon. Otwarcie nowej części magazynu jest elementem zaplanowanej do 2022 roku rozbudowy zakładu Bridgestone Poznań.


Otwarcie nowej części magazynu stanowi zakończenie pierwszego etapu rozbudowy zakładu, której celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych i wydajności. Plany inwestycyjne przewidują m.in. wyposażenie zakładu w nowy park maszynowy i wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Jak czytamy w komunikacie firmy, każdego dnia w poznańskim zakładzie produkowanych jest 31 tys. opon. Celem planu inwestycyjnego ogłoszonego przez Bridgestone w październiku 2017 r. jest wzrost wydajności do 40 tys. opon dziennie.

- By było to możliwe, realizujemy szereg przedsięwzięć inwestycyjnych, a jednym z nich jest właśnie zakończona rozbudowa magazynu. Do tej pory zajmował on 45 tys. m kw. i składowaliśmy w nim prawie 700 tys. opon do samochodów osobowych. Teraz zwiększyliśmy jego powierzchnię o ponad 50 proc. - do 65 tys. mkw., dzięki czemu będziemy mogli zintensyfikować produkcję - powiedział dyrektor zarządzający Bridgestone Poznań Roman Staszewski.

Na zaplanowane inwestycje w poznańskim zakładzie japoński koncern przeznaczy łącznie 160 mln euro.