Brenntag zwiększył dotychczasową powierzchnie magazynową w Tulipan Park Gliwice

Firma Brenntag Polska, największy na polskim rynku dystrybutor surowców chemicznych, podwaja wynajmowaną powierzchnię w magazynie Tulipan Park Gliwice. Podpisując umowę najmu na dodatkowe 2 500 m2, spółka zwiększyła powierzchnię do 5 300 m2.


Brenntag jest światowym liderem w dziedzinie dystrybucji standardowych i specjalistycznych surowców chemicznych stosowanych w różnych sektorach przemysłu. Firma zajmuje się ponadto dystrybucją tworzyw sztucznych, kauczuków i środków pomocniczych stosowanych w ich przetwórstwie, a także dystrybucją opakowań przemysłowych i jednostkowych dla wyrobów gotowych takich jak np. kosmetyki, lekarstwa czy artykuły spożywcze.

Magazyn w Gliwicach kluczowym obiektem dla Brenntag

Sieć dystrybucyjna Brenntag Polska, obejmuje 4 duże centra dystrybucyjne i 12 magazynów lokalnych. Gliwicki obiekt pełni rolę szczególną. Powierzchnia zajmowana przez Brenntag w Tulipan Park Gliwice jest miejscem magazynowania i ekspedycji produktów dostarczanych wybranym kontrahentom spółki w ramach umów o świadczeniu usług wartości dodanej, które nie tylko uzupełniają ofertę surowcową firmy, ale również są jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów jej działalności. Usługi tego rodzaju polegają na przejęciu przez Brenntag Polska od swoich kontrahentów szeregu uciążliwych i kosztownych czynności logistycznych takich jak np. realizacja dostaw w systemie just-in-time, produkcja mieszanin surowców, wsparcie w opracowywaniu receptur, konfekcjonowanie, zarządzanie zapasami i opakowaniami zwrotnymi oraz szeroki zakres usług technicznych.

Śląska powierzchnia magazynowa oferuje doskonałe warunki techniczne

Zdaniem przedstawicieli Brenntag, szybki rozwój ich firmy wymaga przede wszystkim elastycznego zarządzania jej infrastrukturą techniczną i magazynową, która musi natychmiast reagować na zapotrzebowanie rynku.

,,Zdecydowaliśmy się na ekspansję w ramach Tulipan Park Gliwice, ponieważ wiemy, że tylko doskonałe warunki techniczne oferowane przez SEGRO w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą informatyczną Brenntag Polska zagwarantują nam dalszy, dynamiczny rozwój usług świadczonych przez tutejszą placówkę firmy. Z naszego punktu widzenia to był naprawdę dobry wybór ''. - potwierdza Antoni Szota, kierownik gliwickiego magazynu spółki.

Gliwicka Specjalna Strefa Ekonomiczna sąsiedztwem magazynu na Górnym Śląsku

Magazyn Tulipan Park Gliwice jest położony na terenie 48 hektarów zlokalizowanych na Górnym Śląsku, w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu przebiega autostrada A4 łącząca Kraków z Wrocławiem i zachodnią granicą Polski. Dzięki doskonałemu usytuowaniu w bliskiej odległości od Gliwickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, magazyn zapewnia optymalne rozwiązania dla przedsiębiorstw świadczących usługi logistyczne wszystkim firmom zlokalizowanym w pobliżu.

Tulipan Park Gliwice oferuje łącznie ponad 200 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Minimalne moduły do wynajęcia zaczynają się od 4 000 m2 i mogą zostać zaprojektowane oraz wybudowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Oprócz firmy Brenntag w gronie dotychczasowych najemców śląskiego magazynu, znajdują się m.in.: Air Container, Black&Decker, Decathlon, Helion i Plastic Omnium.


SEGRO Logistics Park Gliwice

Katowice Zachód, Górny Śląsk