BIK podsumował III kwartał

Biuro Inwestycji Kapitałowych w pierwszych trzech kwartałach 2017 r. osiągnęło ponad 13,1 mln zł skonsolidowanych przychodów, czyli o 4,5 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Tak wynika z komunikatu spółki podsumowującego III kwartał.


Grupa oprócz tego że wypracowała zysk netto o 16,7 proc. większy względem analogicznego okresu poprzedniego roku, tj. 2,5 mln zł, to jednocześnie obniżyła zadłużenie do poziomu 55 proc. wartości nieruchomości inwestycyjnych z 59 proc. na koniec ubiegłego roku. W ciągu dziewięciu miesięcy br. Biuro Inwestycji Kapitałowych zwiększyła wartość aktywów netto (kapitałów własnych) o 2,5 proc. do 92,4 mln zł na koniec września br. Z kolei wartość nieruchomości inwestycyjnych zwiększyła się w tym okresie o 1,2 proc. do 186,8 mln zł.

Władze spółki oczekują dalszego, systematycznego i dynamicznego wzrostu skali działania, w związku z realizacją obecnych i przygotowywanych projektów. – W Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu jesteśmy w trakcie budowy hali o powierzchni 11,5 tys. m kw. Dysponujemy też pozwoleniem na budowę drugiego obiektu o powierzchni 13,5 tys. m kw., którego realizacja zaplanowana jest w roku 2018. Posiadamy również pozwolenie na budowę centrum logistycznego Kraków III zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie węzła autostrady A4 w Szarowie. Realizacja inwestycji w Sosnowcu i Krakowie zapewni wzrost powierzchni magazynowej BIK łącznie o blisko 80 procent – mówi Mirosław Koszany, prezes Biura Inwestycji Kapitałowych.

– Z kolei w ramach segmentu handlowego jesteśmy w trakcie realizacji parku handlowego w Radomiu, który dostarczy 5,2 tys. m kw. powierzchni. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę marca przyszłego roku. Realizacja tej inwestycji zapewni wzrost powierzchni handlowej zarządzanej przez BIK o około 75 procent – stwierdził prezes Biura Inwestycji Kapitałowych.

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. mkw. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Obecnie w portfelu spółki jest w pełni wynajęty Retail Park Karpacka w Bielsku-Białej o powierzchni najmu prawie 7 tys. m kw.