26 tys. m kw. w Panattoni Park Bydgoszcz

Panattoni Europe poinformował o realizacji Panattoni Park Bydgoszcz. Będzie to inwestycja o powierzchni 26 tys. m kw. ma już najemców. Najemcą parku jest już między innymi firma OPONEO.PL, która przy zaangażowaniu agencji doradczej JLL wynajęła 12 tys. m kw. 3 tys. m kw. wynajęła też firma ROHLIG SUUS Logistics.


Panattoni Park Bydgoszcz jest usytuowany częściowo na terenie dawnych Zakładów Chemicznych ZACHEM w bezpośrednim sąsiedztwie Bydgoskiego Parku Przemysłowo Technologicznego. W kwietniu ukończono obiekt o powierzchni 16 tys. m kw., a kolejne 10 tys. m kw. jest w budowie.

Najemcami parku zostały już: firma OPONEO.PL - lider w sprzedaży internetowej opon na polskim rynku, który dzięki zaangażowaniu agencji doradczej JLL zajmie w parku 12 tys. m kw. oraz operator logistyczny ROHLIG SUUS Logistics, który swoją logistykę kontraktową rozszerzył o kolejne ok. trzy tysiące metrów kwadratowych właśnie w Bydgoszczy.

- Bydgoszcz to jedno z największych miast w Polsce, mieszczące się w pierwszej dziesiątce pod względem liczby ludności i coraz bardziej aktywne gospodarczo, o ponadprzeciętnym poziomie przedsiębiorczości. W związku z obecnością znaczących zagranicznych i krajowych inwestorów w regionie, licznych inwestycji infrastrukturalnych, a także dzięki prężnie działającej Pomorskiej Specjalnej Stefie Ekonomicznej, region zyskał na atrakcyjności również w branży obiektów przemysłowych, o charakterze produkcyjno-magazynowym - mówi Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe w Panattoni Europe.


Paulina Dziubińska

Zobacz więcej

Nowe inwestycje w Suwalskiej SSE


21-08-2017

Władze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydały cztery zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie.

Panattoni zrealizuje centrum logistyczne w Parzniewie


18-08-2017

Panattoni Europe przygotowuje budowę centrum logistyczno-magazynowo-usługowego w miejscowości Parzniew gmina Brwinów k. Warszawy. Pisze o tym Propeertynews.pl.

Abra wprowadza się do Distribution Park Sosnowiec


17-08-2017

Firma Abra została najemcą Distribution Park Sosnowiec. W lipcu br. przejęła 6 012 m kw. powierzchni magazynowej oraz 228 m kw. powierzchni biurowej.

Dwa nowe projekty w EURO-PARK Wisłosan


16-08-2017

Dwa nowe projekty pojawią się w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK Wisłosan. Spółki Steinblau i REM II, którym Agencja Rozwoju Przemysłu wydała zezwolenia, zainwestują 21 mln.