Poszerzenie powierzchni najmu

Powierzchnia magazynu jest niezwykle istotna dla sprawnego funkcjonowania firmy. Ma ona wpływ na dostępność do składowanych towarów, co przekłada się bezpośrednio na wydajność. W momencie, kiedy dotychczasowy magazyn okazuje się zbyt mały do pojawiających się potrzeb, najemca musi zadbać o dodatkową powierzchnię. W takiej sytuacji są dwa rozwiązania: poszerzenie istniejącej powierzchni, bądź zmiana lokalizacji.


1. Zostaję w dotychczasowym parku magazynowym

Jeżeli po pewnym okresie najmu firma ze względu na rozwój potrzebuje kolejnej powierzchni niezbędnej do wydajnego funkcjonowania, należy zorientować się jakie możliwości w tym zakresie daje obecnie wynajmowany magazyn. Rozwiązaniem może być np. wynajęcie wolnych modułów w tym samym budynku. Jeśli nie ma takiej przestrzeni, a lokalizacja i ogólne warunki najmu są dla inwestora satysfakcjonujące, to warto uzyskać informację, czy istnieje możliwość dobudowania kolejnego magazynu.

Sprawdź:

2. Szukam nowego, większego magazynu

W przypadku, gdy obecna przestrzeń magazynowa jest niewystarczająca dla firmy, a nie istnieje możliwość poszerzenia jej np. o nowy budynek, inwestor jest zmuszony poszukać nowej lokalizacji. Warto przeanalizować pojawiające się potrzeby, gdyż pozwolą określić, czy firma może wynająć magazyn z oferty istniejącej na rynku, czy korzystniejsze będzie rozwiązanie, jakim jest powierzchnia typu BTS. Aby zminimalizować ryzyko zbyt małej powierzchni w przyszłości, ważnym krokiem przyszłego najemcy jest określenie cech, jakie w dłuższej perspektywie czasowej powinien mieć budynek.

Sprawdź:
Ważne:

Tomasz Mika