Co deweloper może zaoferować potencjalnemu klientowi?

Przyszły najemca może liczyć na zwolnienie z czynszu przez ustalony okres. Jedną z zachęt jest wypłata gotówki na konto wynajmującego. Obiekt może zostać wyposażony na koszt wynajmującego. Wysokość zachęt jest uzależniona od wielu czynników, takich jak długość trwania umowy czy wielkość wynajętej powierzchni.


zdj. Magazyny.pl

Wakacje od czynszu

Przyszły najemca może liczyć na zwolnienie z czynszu przez ustalony okres. Deweloper czy inny właściciel obiektu w ramach oferty może zaproponować tego rodzaju rozwiązanie. Długość takiego zwolnienia ustalana jest podczas negocjacji. Strony mogą również np. ustalić, że zwolnienia z czynszu nie będą obowiązywały na początku trwania umowy, a na przykład przez trzy wybrane miesiące w każdym roku wynajmowania powierzchni.

Cash incentive

Dodatkowe zachęty dla najemców w postaci kontrybucji finansowych, przyjmują formę kwoty jednorazowo otrzymanej od wynajmującego. To pieniądze, które inwestor może przeznaczyć na dowolny cel. Wynegocjowana wysokość kontrybucji finansowej jest przelewana na konto najemcy.

Wyposażenie na koszt wynajmującego

Przyszły najemca może wynegocjować możliwość aranżacji i wykończenia powierzchni na koszt właściciela obiektu. Na życzenie klienta budynek może np. zostać przystosowany do produkcji.Całkowite koszty za wprowadzone na zlecenie inwestora zmiany w obiekcie zostają pokryte przez wynajmującego. Deweloper oraz najemca mogą również podzielić się kosztami aranżacji.

Wśród wielu zachęt od deweloperów i właścicieli obiektów magazynowych pojawiają się również:


Mateusz Iłowiecki

Zobacz więcej

Koszty najmu powierzchni magazynowej


13-06-2017

Wysokość czynszu powierzchni magazynowej to dla wielu najemców kluczowa kwestia przy wyborze lokalizacji. Jednak nie jest to jedyna opłata z którą każdy najemca powinien się liczyć.

Magazyn uniwersalny? Czym jest i dla kogo to rozwiązanie idealne


22-05-2017

Rosnący outsourcing operacji do firm wyspecjalizowanych spowodował wzrost popytu na magazyny dopasowane pod kątem operacyjnym. Deweloperzy zaczęli bardziej elastycznie podchodzić do potrzeb pojawiających się na rynku i poszerzają ofertę rozwiązań, które proponują najemcom. Jakie są atuty uniwersalnych obiektów magazynowych?

Poszerzenie powierzchni najmu


16-05-2017

Powierzchnia magazynu jest niezwykle istotna dla sprawnego funkcjonowania firmy. Ma ona wpływ na dostępność do składowanych towarów, co przekłada się bezpośrednio na wydajność. W momencie, kiedy dotychczasowy magazyn okazuje się zbyt mały do pojawiających się potrzeb, najemca musi zadbać o dodatkową powierzchnię. W takiej sytuacji są dwa rozwiązania: poszerzenie istniejącej powierzchni, bądź zmiana lokalizacji.

Jak obniżyć czynsz w istniejącej umowie? Negocjacje warunków najmu


27-04-2017

Bez względu na to, czy pojawia się potrzeba wynajęcia nowej powierzchni, czy kończy się obecna umowa, warto sprawdzić ofertę i alternatywne rozwiązania dostępne aktualnie na rynku. Może się bowiem okazać, że uda się uzyskać nowe, niższe i korzystniejsze stawki - o czym mówi Tomasz Mika, National Director, JLL.